لحظه‌نگار

نقش رسانه‌ی #لحظه_نگار در #انتخابات۹۶

انتخابات یک حرکت اجتماعی در راستای رشد و تعالی کشور است و هر یک کدام از ما وظیفه داریم تا در حد توان خودمان برای برگزاری باشکوه‌تر آن تلاش کنیم. شرکت‌های خصوصی هم از این قاعده مستثنی نیستند. بیزینس‌ها در کشورهای مختلف با ابزارهایی که در اختیار دارند تلاش می‌کنند تا مردم را به حضور هرچه باشکوه‌تر در انتخابات دعوت کنند تا آن‌ها هم گامی در راستای تحقق جامعه‌ی مدنی مطلوب داشته باشند.
به تازگی شاهد آن بودیم که انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا با حضور حداکثری مردم برگزار شد. به گواهی کارشناسان، یکی از عوامل مهم در فراگیر شدن شور انتخاباتی امسال، شبکه‌های اجتماعی و اتفاقاتی بود که در دنیای آنلاین رخ داد. تلاش استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان با جنس فعالیت رسانه‌ای هم کاملاً مشهود بود.
لحظه نگار خرسند است که سهمی هرچند کوچک در پررنگ‌تر کردن شور و حال این جشنواره‌ی ملی داشت. بهره‌مندی دو کاندیدای مطرح انتخابات ریاست جمهوری و تعدادی از کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از پلتفرم لحظه نگار برای پخش زنده‌ی برنامه‌های تبلیغاتی خود بر روی سایت و کانال‌های تلگرامی فرصت تازه‌ای بود که در انتخابات‌های پیشین وجود نداشت.

آدرس کانال رسمی ستادهای انتخاباتی آقای روحانی و آقای رئیسی ذر لحظه‌نگار
آدرس کانال رسمی ستادهای انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی و حجت‌الاسلام رئیسی در لحظه‌نگار

جالب است بدانید سرورهای لحظه نگار که تماماً در ایران مستقر هستند در طول مدت انتخابات پذیرای بیش از ۱۳ میلیون درخواست بودند و البته لحظه نگار در واپسین روزها، رکورد خود را در بیشترین کاربر همزمان جا به جا کرد. همچنین در این بازه‌ی زمانی، مردم در مجموع حدود ۰.۵ میلیون دقیقه ویدئو تماشا کردند که این اتفاق کمک زیادی به بهینه‌تر مصرف شدن هزینه‌های انتخاباتی کرد.
لحظه نگار تلاش کرده تا با تمرکز بر ارائه خدمات پیشرو و مطلوب و با درنظر گرفتن اصل بی‌طرفی در سیاسی‌ترین رویدادی که هر چهارسال یک‌بار برگزار می‌شود، رسانه‌ی «حقیقت» و «در لحظه» باشد. تازه این ابتدای راه است…

نگاهتان نگاری
امیرحسین

امیرحسین فقیهی

ارسال نظر