رفتاری که مشارکت بینندگان پخش زنده ویدئویی را به وجود می‌آورد

پخش زنده ویدئویی با موبایل، یکی از روش‌های نوین بازاریابی است که این روزها بین کسب و کارها در جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

با استفاده از پخش زنده موبایلی، شرکت‌ها می‌توانند ارتباطی صمیمانه‌تر با مخاطبان خود برقرار کنند، و حس اعتماد را بین مشتریان افزایش دهند.

رفتار کاربران در پخش زنده ویدئویی

رفتار کاربران در پخش زنده ویدئویی

برای اینکه بتوانید پخش زنده موفقی داشته باشید، باید بتوانید چیزی را ارائه دهید که مخاطبان از شما می‌خواهند. رمز پخش زنده ویدئویی موفق، شناخت رفتاری است که مشارکت را در کاربران به وجود می‌آورد. در ادامه، رفتاری که می‌تواند برانگیزنده مشارکت باشد را با هم مرور می‌کنیم:

کنجکاوی: انسان‌ها ذاتاً کنجکاو هستند و علاقمند به کشف موضوعات جدید هستند. پخش زنده، محتوایی را به مخاطبان نشان می‌دهد که شاید به هیچ شکل دیگری نتوانند آن را ببینند.

علاقه به شناخته شدن: شناخته شدن و دیده شدن برای بسیاری از مردم مهم است. بینندگان پخش زنده ویدئویی ناشناس نیستند، و پخش زنده کنندگان می‌توانند بینندگان خود را با اسم (یا با نام کاربری) صدا بزنند.

حس تعلق: پخش زنده‌ها به دلیل مدت محدودشان، معمولاً هزاران بیننده را به طور همزمان جذب نمی‌کنند. دیدن تعداد (و نام) کاربرانی که پخش زنده را تماشا می‌کنند، حس تعلق به گروه را در بینندگان ایجاد می‌کند.

کنترل: پخش زنده یا لایو استریمینگ کاربران را قادر می‌سازد که تعامل کنند و بخشی از پخش زنده باشند. نظرات آن‌ها می‌تواند روی برنامه تأثیر بگذارد، و پخش زنده کننده می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد.

انحصاری بودن: محتوای پخش زنده ویدئوی از این نظر که فقط کسانی که آن را تماشا می‌کنند می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند، منحصر به فرد است.

پخش زنده، گزینه‌های بی‌شماری را برای ارتباط با مخاطبان در اختیار شما قرار می‌دهد. برای اینکه پخش زنده موفقی داشته باشید، سعی کنید با کاربران خود در تعامل باشید، به نظرات آن‌ها توجه کنید و آن‌ها را بخشی از پخش زنده خود کنید.

مطالب زیر را نیز از دست ندهید:

۶ روش استفاده از پخش زنده ویدئویی برای کسب و کارها

چگونه پخش زنده ویدیویی موفقی برای برند خود داشته باشیم؟

برندها چگونه از پخش زنده موبایل به شکلی موفق استفاده می‌کنند؟

یک نظر
فری
۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ @ ۵:۰۰ ب.ظ

خیلی مفید بود

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*