محتوای پخش زنده چگونه از دیگر انواع محتوا متفاوت است؟

به تمام چیزهایی که در لحظه تقاضا به آن دست پیدا می‌کنید فکر کنید: غذا، موسیقی، سفر، فیلم، لباس، … . دنیای ما بر اساس تقاضا در لحظه پیش می‌رود. پخش زنده هم همینطور است، که لازمه آن تماشا در لحظه است، تا با سایر بخش‌های زندگی ما هماهنگ شود.

آیا با پخش زنده و لایو استریمینگ، بر خلاف جریان رودخانه شنا می‌کنیم؟ یا اینکه تجربه پخش زنده چیزی متفاوت و ارزشمند ارائه می‌دهد؟

پخش زنده با موبایل

پخش زنده با موبایل

ما در لحظه‌نگار امکان پخش زنده با موبایل را در اختیار قرار می‌دهیم. با بررسی پخش زنده‌هایی که تا به حال در اپلیکیشن لحظه‌نگار انجام شده، چند مورد در مورد متفاوت بودن پخش زنده با دیگر انواع محتوا به چشم می‌آید که در ادامه آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

  1. پخش زنده، حصار بین شما و مخاطبانتان را از بین می‌برد.

تصور کنید که می‌توانستید با تلویزیون خود صحبت کنید و آدم‎‌های داخل تلویزیون واقعاً صدایتان را بشنوند… و بتوانند بهتان پاسخ دهند! با پخش زنده می‌توانید چنین رابطه‌ای را با مخاطبان خود ایجاد کنید. شما می‌توانید از کسانی که در حال تماشای پخش زنده هستند سؤال بپرسید و آن‌ها نیز بلافاصله نظر خود را بگویند.

این ارتباط تعاملی را به آسانی نمی‌توان از هر روش دیگری به دست آورد.

  1. در پخش زنده، دسترسی شما به کاربران بسیار گسترده است.

وقتی پخش زنده می‌کنید، هم شما و هم کاربرانتان می‌توانید این پخش زنده را به  طور همزمان در کانال‌های ارتباطی دیگر به اشتراک بگذارید. با به اشتراک گذاشتن پخش زنده‌ای که از طریق اپلیکیشن لحظه‌نگار انجام می‌دهید در تلگرام و توییتر، کاربران دیگر نیازی به ورود به اپلیکیشن ندارند و همان جا می‌توانند پخش زنده شما را تماشا کنند.

  1. پخش زنده کم هزینه است.

هزینه تولید و سپس تبلیغ پخش زنده در حال حاضر بسیار ارزان‌تر و کم هزینه‌تر از تبلیغات ویدئویی از پیش تولید شده و استاتیک است. شما برای پخش زنده ویدئویی، لازم نیست تجهیزات زیادی را آماده کنید و هزینه بسیاری را صرف آماده‌سازی ویدئوی خود کنید. بیشتر وقت‌ها، یک گوشی موبایل و اینترنت با کیفیت تمام امکاناتی است که برای پخش زنده به آن احتیاج خواهید داشت.

حالا، سؤال بعدی این است که چه چیزی را باید پخش زنده کنید؟ برای اینکه به شما کمک کنیم موضوع پخش زنده خود را انتخاب کنید، چند نکته را آورده‌ایم تا برای تصمیم‌گیری مد نظر قرار دهید:

  1. آیا برای محتوای مورد نظرتان فوریت وجود دارد که نیازمند پخش زنده است؟
  2. آیا محتوای پخش زنده همراستا و مرتبط با مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی است؟
  3. آیا هیچ معیار کمی یا کیفی برای سنجش موفقیت پخش زنده وجود دارد؟

وقتی که این نکات را بررسی کردید و محتوای پخش زنده مورد نظر خود را انتخاب کردید، وقت آن شده که آستین‌های خود را بالا بزنید و دست به کار شوید. همیشه سعی کنید قبل از پخش زنده نهایی، چند پخش زنده به صورت تست بروید تا با نحوه کار برنامه آشنا شوید و همچنین ارتباط بهتری با برنامه پیدا کنید.

در مطالب زیر، نکات مفیدی را درباره انجام پخش زنده به شکلی موفق آورده‌ایم که خواندنشان می‌تواند به شما کمک کند:

۶ روش استفاده از پخش زنده ویدئویی برای کسب و کارها

چگونه پخش زنده ویدیویی موفقی برای برند خود داشته باشیم؟

رفتاری که مشارکت بینندگان پخش زنده ویدئویی را به وجود می‌آورد

یک نظر
۴ مرداد ۱۳۹۶ @ ۹:۲۷ ق.ظ

سلام.ممنون بابت مطالب مفید سایت.موفق باشید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*