امکان فروش حق مشاهده و کسب درآمد

از آن‌جایی که تولیدکنندگان محتوای صوتی و ویدیویی می‌توانند تولیدات و آثار خود را با استفاده از پلتفرم لحظه‌نگار بفروشند و مشاهده‌ی آن را با پرداخت وجه (در قالب خرید، اجاره یا اشتراک) میسر کنند، کاربر با استفاده از این امکان موافقت خود را با شرایط فروش محتوا و درآمدزایی در لحظه‌نگار اعلام می‌دارد.

درآمد تولیدکننده محتوا شامل ۷۰ درصد از مبلغ دریافتی از کاربران خواهد بود که این مبلغ پس از کسر کسورات قانونی یا کسر کارمزد درگاه‌های پرداخت (ارزی و ریالی) محاسبه خواهد شد. درآمد ارزی به USD محاسبه و نرخ تبدیل آن به ریال بر مبنای قیمت خرید ارز آزاد در بازار تهران در روز تسویه خواهد بود.

تولیدکننده محتوا مجاز نیست بلیت را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در وبسایت‌های دیگر برای فروش عرضه کند. در این صورت، در حالتی که محتوا به نمایش درآمده باشد، لحظه‌نگار مجاز به محاسبۀ مبلغ بلیت‌های خریداری شده از سوی کاربران برای محتوای مذکور در لحظه‌نگار به عنوان خسارت خود خواهد بود. همچنین لحظه‌نگار در حالتی که محتوا هنوز به نمایش درنیامده باشد، حق قطع یکجانبۀ همکاری و عدم نمایش محتوای مذکور را خواهد داشت.

درخواست تسویه حساب در اول و پانزدهم هر ماه قابل ثبت بوده و تا سه روز کاری درآمد تولیدکننده محتوا به صورت ریالی به شماره شبای اعلام شده از سوی وی واریز خواهد شد. حداقل درآمد تولیدکنندۀ محتوا جهت تسویه حساب ۱۰۰ هزار تومان است.

در صورتی که مشخص شود حقوق مالکیت فکری محتوای نمایش داده شده در لحظه‌نگار برای خریداران بلیت، متعلق به شخص ثالث است، لحظه‌نگار مانع از نمایش محتوای مذکور خواهد شد و همچنین در این حالت، تولیدکنندۀ موظف به جبران خسارت کاربر و نیز شخص ثالث مذکور خواهد بود.

در صورتی که تولیدکننده‌ی محتوا اقدام به فروش حق مشاهده نماید اما پخش محتوا به دلیلی که قابل انتساب به تولیدکنندۀ محتوا باشد منتفی شود و این امر منجر به استرداد مبالغ پرداخت شده توسط کاربران به آنها شود، لحظه‌نگار حق مطالبه‌ی هزینه‌های استرداد وجوه به کاربران و دیگر هزینه‌ها را از تولیدکننده‌ی محتوا خواهد داشت.

لحظه‌نگار در ویرایش محتوایی که حق تماشای آن در لحظه‌نگار به فروش می‌رسد آزاد است. همچنین ممکن است در برخی اوقات به هر دلیل (فنی، قانونی یا…) به صورت موقت امکان فروش محتوا وجود نداشته باشد.

۴ نظر
حامد نوذری
۱ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۰:۳۱ ب.ظ

سلام.
چطوری میتونیم ویدیوهایی که گذاشتیم رو غیر رایگان کنیم؟

پاسخ
  Maroof
  ۱۱ تیر ۱۳۹۸ @ ۱۲:۱۲ ب.ظ

  با پشتیبانی لحظه‌نگار در این رابطه در تماس باشید.

  پاسخ
  مسعود
  ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ @ ۳:۱۵ ب.ظ

  توی تنظیمات ویدی ویدیو رو خوصئصی کن بعد بلیط بساز و تمام

  پاسخ
 • Pingback: درآمدزایی با تولید محتوا | وبلاگ لحظه‌نگار

 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  *