۶ روش استفاده از پخش زنده ویدئویی برای کسب و کارها

در مطالب قبلی، نکاتی را برای استفاده از پخش زنده موبایلی توسط کسب و کارها نوشتیم. با استفاده از پخش زنده ویدئویی یا لایو استریمینگ، شرکت‌ها و برندها می‌توانند به شکل‌های مختلف با کاربران خود ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را معرفی کنند.

در اینجا، با شش روش آشنا خواهید شد که چگونه پخش زنده به شما کمک می‌کند با مخاطبانتان در تعامل باشید و مشارکت آن‌ها را افزایش دهید.

۶ روش استفاده از پخش زنده ویدئویی برای کسب و کارها

۶ روش استفاده از پخش زنده ویدئویی برای کسب و کارها

۱. رویدادهای زنده را پخش کنید

به اشتراک گذاری رویدادهای زنده با مخاطبانتان می‌تواند به آن‌ها حس ارتباط بیشتری با شرکت شما دهد. موضوع فقط نشان دادن رویداد یا همایش نیست، بلکه کاری کنید تا کاربران بخشی از آن باشند.

برای بینندگان خود، داستان بسازید. اگر فقط نشان دهید که در یک مکان چه اتفاقی می‌افتد، احتمال دارد که بینندگان به سرعت خسته شوند. در عوض، با راه رفتن و قدم زدن رویداد را به آن‌ها نشان دهید. سعی کنید چشم و گوش مخاطبان باشید.

حواستان به کامنت‌های آن‌ها هم باشد، و در صورت امکان، پاسخشان را بدهید. از بینندگان بپرسید که کدام بخش رویداد را می‌خواهند ببینند و چه کسی را دوست دارند ملاقات کنند.

بخش مهمی از بسیاری از همایش‌ها، انتشار و معرفی اخبار و محصولات است. این لحظات خاص و منحصر به فرد را به کاربران خود نشان دهید.

۲. مصاحبه برگزار کنید

برندها و کمپانی‌ها بر افراد متمرکز هستند. در حقیقت، افراد یا People یکی از هفت P معروف در چرخه بازاریابی است. ولی، شرکت‌ها بعضی وقت‌ها این موضوع را فراموش می‌کنند و بیش از اندازه تبلیغاتی می‌شوند.

با کارکنان یا مشتریان خود مصاحبه‌هایی کوتاه انجام دهید تا مشارکت را افزایش دهید. این مصاحبه‌ها نه تنها طرف انسانی شرکت شما را نشان می‌دهد، بلکه اندیشه‌ها و نظرات شخصی را نیز ارائه می‌دهد.

در طول جلسات مصاحبه، برند خود را بیش از حد تبلیغ نکنید. محتوایی تازه برای بینندگان خود فراهم کنید و در عین حال، جنبه ذاتی کسب و کار خود را نیز به عنوان بخشی از ویدئو حفظ کنید.

یادتان باشد که از مخاطبان خود تشکر کنید و به کامنت‌های آن‌ها پاسخ دهید. اگر جلسه بحث و گفتگویی آزادانه است، نظر بینندگان را جویا شوید. اگر مصاحبه است، از مخاطبانتان سؤال بپرسید و جالب‌ترین‌ها را انتخاب کنید.

۳. نشان دهید چگونه محصولی را خلق می‌کنید

مخاطبان شما معمولاً نمی‌توانند ببینند محصولات یا خدمات شما چگونه ساخته و ایجاد می‌شوند. با پخش زنده ویدئویی، می‌توانید به آن‌ها نشان دهید که تبدیل مفهوم اولیه به محصول نهایی چگونه انجام می‌گیرد. این راهی عالی است تا به کاربرانتان نگاهی گذرا دهید که در ساخت برند شما چه اتفاقاتی می‌افتد.

می‌توانید همین رویه را برای خدمات و سرویس‌ها هم استفاده کنید. برای مثال، یک شرکت بیمه می‌تواند واحد خدمات مشتریان، جایی که کارکنان تلفن‌ها را جواب می‌دهند، را به بینندگان نشان دهد.

به یاد داشته باشید که کاربران تنها نتیجه نهایی را از شرکت شما می‌بینند، همان محصول یا خدمت شما را. هر قدمی در این بین، داستانی ارزشمند است و به احتمال زیاد مشارکت با برند شما را افزایش می‌دهد.

۴. تصویری از پشت صحنه ارائه دهید

راه دیگری برای استفاده از لایو استریمینگ این است که به کاربران پشت صحنه‌ای را نشان دهید که به طور معمول به آن دسترسی ندارند.

در ویدئویی از شبکه تلویزیونی خبری NBC، گوینده خبری مخاطبان را پیش از شروع اخبار ساعت ۱۱ شب به گردشی دور استودیو می‌برد. او در حین نشان دادن قسمت‌های مختلف استودیوی تلویزیونی، از دستگاه قهوه گرفته تا میز گوینده خبر، کامنت‌ها را می‌خواند و به آن‌ها پاسخ می‌دهد.

شما حتی می‌توانید خارج از مکان جغرافیایی شرکت خود قدم نیز بگذارید. هر چیزی که به طور کلی خارج از محدودیت‌های معمول است یا دیدگاهی متفاوت در اختیار می‌گذارد، برای کاربران جذاب خواهد بود.

۵. جلسات آموزشی ترتیب دهید

بیشتر مردم مشتاق یادگیری هستند اگر محتوا برایشان جذاب باشد. از این موضوع به نفع خود استفاده کنید و مرجع اصلی موضوعی خاص برای کاربرانتان شوید.

پخش زنده از موبایل مسلماً در مقایسه با دسکتاپ محدودیت‌های خود را دارد، چون که نمی‌توانید صفحه نمایش را نشان دهید و محتوایی اضافه‌تر ارائه دهید. با این حال، این نباید مانعی برای پخش زنده جلسات آموزشی شود. هر چه باشد، یکی از دلایلی که اپلیکیشن پخش زنده لحظه‌نگار در حال رشد است، قابلیت پویایی و جابجایی آن است.

از سه‌پایه‌ای کوچک استفاده کنید تا گوشی‌تان را نگه دارد و بتوانید در هنگام صحبت کردن در مقابل دوربین، دستان خود را آزادانه حرکت دهید. اگر لازم است جزئیاتی خاص را نشان دهید، کافی است گوشی را به دست بگیرید و نمایی نزدیک نشان دهید.

شرکت Digital Republic که استودیویی عکاسی است، از این روش برای ارائه جلسات تمرینی و آموزشی فتوشاپ، عکاسی و محتوای بصری استفاده می‌کند. تصویری از ویدئوی آن‌ها را در زیر می‌توانید ببینید.

این تکنیک شاید آماتور به نظر برسد، ولی چنین ارتباط غیر رسمی و دوستانه‌ای معمولاً مشارکت بیشتری در بین بینندگان ایجاد می‌کند. این نوع پخش زنده از نظر خیلی‌ها واقعی‌تر از پخش از پیش ضبط شده و آماده است.

در هنگام پخش زنده جلسه آموزشی سعی نکنید مخاطب خود را قدم به قدم در کل فرایندی راهنمایی کنید. می‌توانید در مورد موضوعی که راجع به آن دانش کافی دارید بحث کنید و از بینندگان بخواهید در موردش سؤال بپرسند.

نکته مهم در آموزش، تکرار و تعامل است. با برنامه‌ریزی جلسات خود به صورت روزانه یا هفتگی، آن‌ها را پیوسته و مستمر کنید. زمانبندی به کاربران کمک می‌کند که بدانند جلسات پخش زنده شما چه زمانی اجرا می‌شود.

۶. جلسات پرسش و پاسخ برگزار کنید

جلساتی را ترتیب دهید که کاربران بتوانند از شما در مورد نگرانی‌های خود و یا موضوعاتی که به آن علاقمند هستند، سؤال بپرسند. این روشی بسیار خوب برای افزایش مشارکت است چون به مردم نشان می‌دهید که به افکار و عقایدشان اهمیت می‌دهید.

از سؤالاتی که جالب هستند و می‌توانند برای بینندگانتان ارزش به دنبال داشته باشند تشکر کنید. اسم کاربری که آن سؤال را پرسیده را نیز ذکر کنید تا مشارکت را بالاتر ببرید. اگر کامنت‌های مزاحم از برخی افراد دریافت می‌کنید، کافی است آن‌ها را نادیده بگیرید.

انتخاب موضوعی خاص برای سؤال و جواب، به جای اینکه اجازه دهید کاربران سؤالات متفرقه بپرسند، راه بهتری برای بالا بردن مشارکت است. ضمن اینکه به شما کمک می‌کند سؤالات را دسته‌بندی و تنها جالب‌ترین‌ها را انتخاب کنید.

پخش زنده ویدئویی فرصت‌های بی‌شماری را برای ارتباط با مخاطبانتان در اختیار شما قرار می‌دهد. به یاد داشته باشید که می‌توانید برخی از این ایده‌ها را با هم ترکیب کرده تا چیزی منحصر به فرد خلق کنید. جلسات مختلف برگزار کنید تا به خوبی متوجه شوید چه چیزی بهتر از همه مورد پسند کاربران شماست.


مطالب زیر را نیز از دست ندهید:

چگونه پخش زنده ویدیویی موفقی برای برند خود داشته باشیم؟

تاریخچه پخش زنده ویدئویی (اینفوگرافیک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*